Tokio Hotel v Miláně: „Ilegální stahování je krádež!“

29. září 2009 v 16:43 | Lucine.cz.ka.ulitz |  News a Interviews
Před hotelem, v moderním 5hvězdičkovém hotelu v oblasti Lott-San Siro v Miláně, čeká asi kolem 80 fanoušků Tokio Hotel v řadě. Jednoduše doufají, že uvidí německé kluky, kteří brzy vydají dlouho očekávané album "Humanoid", které vyjde 2.října - po singlu "Automatic". Tokio Hotel mají neuvěřitelné zpoždění. Novináři se pokouší o nějakou strategii po tom, co zjistili, že jich je 15 a mají pouhých 20 minut na interview. Kromě toho otázky v italštině musí být přeloženy do němčiny a odpovědi v němčině zase zpátky do italštiny. Ve zkratce: kolem 50 sekund na každého. Možná, že se zeptáme na zapsání do Guinessovy knihy rekordů. Nakonec jsme se domluvili na možném řešení: otázka za každého, jak nejrychleji to bude možné a tak dál.
Kapela z Magdeburgu přichází do místnosti a usedá. Nemůžete přehlédnout Billa Kaulitze. Opravdu sladký a usměvavý, nalakované nehty, silný make-up, černé vlasy nalakované nahoru, bezprsté rukavice, žádná zmínka po vousech, silné řetězy. On je ten jediný, který bude mluvit nejvíc. Schopnost vůdce.

Víte již, kdy začnete s turné k propagaci Humanoid?
Bill: Máme novou agenturu. Ještě nevíme termíny, ale doufáme, že jich bude hodně v Itálii.

Proč jste si vybrali Jižní Afriku jako místo na natáčení videa Automatic?
Bill: Rozhodli jsme se tam jet kvůli tomu, že jsme potřebovali poušť. Bylo to velmi náročné video, protože natáčení trvalo pět dní. Tenhle single je jeden z posledních písní, které jsme na album produkovali, ale je to ten první, který se stal skutečností, když se rozhodovalo o písních na album. Je to o dívce bez citů.

Hlavní pojetí alba?
Bill: Týká se to kolem slova humanoid, i když to na začátku nebylo úmyslem. Tohle je hlavní motiv, ale objevil se při produkci alba.

Nicméně je tu i několik známek k science-fiction.
Bill: Nějak k tomu došlo při dokončování alba a uvědomili jsme si, že tomu tak opravdu je. Nicméně tu nejsou žádné určité elementy, které se k tomu vztahují.

Proč jste nahrávali v USA?
Bill: Neměli byste se ani trochu starat o to, kde produkujeme naši muziku. Písně byly vytvořené v naší domovské zemi. Nezáleží na tom, kde byly produkovány. Byli jsme tam, protože v USA jsou lepší nahrávací studia.

Je tu nějaká evoluce od Scream?
Bill: Ano, ale byl to takový přirozený proces. Snažili jsme se jít od obvyklého schématu basa-bicí-kytara. Nicméně uběhl nějaký čas, takže je normální mít nějaký vývoj.

Je váš život nyní tak trochu automaticky?
Bill: Je jasné, že takové album neuděláte, když budete trávit svůj čas relaxací někde v parku. Dali jsme tomu nějaký čas, taky jsme tomuhle albu věnovali velké množství našeho soukromého života. Samozřejmě, že nám chybí naše životy, ale je to rozhodnutí, které jsme vzali vědomě, protože jsme měli takový pohled na věci od svých patnácti let. I když jsme nikdy netušili, že to zajde takhle daleko.

Proč ten nový účes?
Bill: Je to jedno z mála rozhodnutí, které smím udělat. Ale...no, není za tím určitý důvod.

Myslíte si, že absence mezi tímhle albem a tím předchozím mohla oslabit vaši popularitu?
Bill: Tohle rozhodně nemůžete říct o Itálii! (TH se právě vrátili z extrémně zaplněné párty, kterou organizovali pro své fanoušky.) Potřebovali jsme nějaký čas na nalezení síly a kreativity. Nejdůležitější věcí bylo udělat dobré album.

A jak se to album zrodilo?
Bill: Vždy to začíná basou a bicími. Jeden z nás píše muziku a ostatní k tomu hrají.

Váš vztah k internetu?
Bill: Je tu tolik věcí, které když se snažíte přečíst, tak vás dovádí k šílenství. Nevyhnutelně musíme opatrně vybírat.

U vás se staly jisté nemilé události - dokonce i násilné - s vašimi fanoušky...
Bill: Tohle nemá nic společného s fanoušky, stalo se to, protože ti lidé byli naprosto šílení, psychopati, nemocní. Náš vztah k fanouškům byl vždy dobrý. Tohle se netýkalo fanoušků.

Interview, které mělo původně končit naprosto normálně skončilo místo toho neobvyklým zavržením od našich hostů. K čemuž je vyprovokoval kolega, který se jich zeptal na ilegální stahování - poněvadž teď se to dost děje mezi Lily Allen a jinými - tihle kluci jsou naprosto proti lidem, kteří ilegálně stahují písně.
Bill: "Nic na tomhle světě není zadarmo. Tohle téma je vážné. Ilegální stahování dává méně a méně šancím mladým kapelám, poněvadž nahrávací společnosti jsou v krizi. Tenhle fenomén by se měl trestat, protože je to vážné. Ještě před tím než jsme se stali slavnými, tak jsme nikdy nic takhle nestáhli. Je to krádež. Ilegální stahování je krádež.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

MILUJU TOKIO HOTEL♥

ANO

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama