O skupině

28. září 2009 v 0:58 | Lucine.cz.ka.ulitz |  News a Interviews
Dvojčata Bill Kaulitz (narozen 1. září 1989) a Tom Kaulitz (narozen deset minut před svým bratrem) začala vystupovat od svých devíti let. V roce 2001 se na svém představení v Magdeburku seznámili s Gustavem Schäferem (narozen 8. září 1988) a Georgem Listingem (narozen 31. března 1987). Jejich podobný hudební vkus vedl k vytvoření skupiny 'Devilish' (Ďáblíci). V roce 2003 se se skupinou seznámil hudební producent Peter Hoffmann, jelikož Bill postoupil do finále německé soutěže StarSearch a brzy došlo k podpisu smlouvy s nahrávácí společností [[Universal] v Hamburku. Od té doby jsou známi jako 'Tokio Hotel' (význam: 'Tokio' vyjadřující živé a pulsující město Tokio a 'Hotel' vyjadřující, že kapela neustálé objíždí zemi za koncerty). Za pomoci profesionálů Bill spolunapsal většinu písniček z jejich alba Schrei (Křič).

Videoklip jejich debutového singlu Durch den Monsun (Skrz monzun) se v německých televizích objevil 15. srpna 2005. Poté skupina rychle získala velké množství fanoušků. 20. srpna se písnička objevila na 15. pozici v německé hitparádě, 1. místa dosáhla o šest dní později, 26. srpna. Na první místo se vyšplhala také v rakouských hitparádách. V zemích Střední Evropy zaznamenal Tokio Hotel úspěch s asi půlročním odstupem. Album Schrei (Křič) bylo uvedeno v září 2005 a záhy i stejnojmenný videoklip. Na začátku roku 2006 se pak objevil jejich třetí videoklip Rette Mich (Zachraň mě). Tato verze písničky se liší od té, která se původně objevila na jejich prvním albu, a to pro změnu Billova nyní již popubertálního hlasu a také pro instrumentální odlišnosti. I Rette Mich se vyhoupl na první místo v žebříčcích. V létě 2006 vyšel (zatím pouze v Německu) čtvrtý videoklip Der letzte Tag (Poslední den) spolu s pátým Wir schliessen uns Ein (Zavíráme se), který na Der letzte Tag volně navazuje. Na začátku roku 2007 vyšel nový videoklip jménem Übers Ende der Welt (Za konec světa) , který nastartoval kariéru pro album s názvem Zimmer 483". Dále v českých hitparádách nastoupil klip "Spring Nicht" ,který je jako třetí na desce Zimmer 483. Další videoklip,který nese název "An deiner seite" (Ich bin da) - Po tvém boku (Jsem tady) vyšel 19.10.2007 v Německu,hlavním tématem videoklipu je turné Zimmer 483. Pár týdnů poté, přesněji 2.11.2007 Tokio Hotel vydali nový videoklip 1000Meere (1000 Moří) který vyšel na cd An deiner seite - rozšířená verze Německo.
2.6.2007 Tokio Hotel vydali své třetí album. Pro německo neslo název Room 483 a pro ostatní země Scream. Jedná se o anglické album, na kterém naleznete směsici songů z alb Schrei a Zimmer 483, přezpívaných do anglických verzí.
Kapela má na svém kontě i několik DVD. Jejich první DVD z roku 2005 se jmenuje Leb die Sekunde/Behind the Scenes a můžete na něm vidět začátky kapely, vystoupení z roku 05, interview, galerii, první dva videoklipy a dokumenty z natáčení klipu Schrei a předávání cen The Dome nebo Comet.
Druhé DVD z roku 2006 nese název Schrei Live a můžete na něm shlédnout live koncert z Oberhausenu v rámci Schrei Tour 2006. Na DVD také nechybí dokument z turné obohacený komentáři a rozhovory se členy kapely.
V roce 2007 vyšlo třetí DVD s názvem Zimmer 483: Live in Europe. Na DVD můžete opět shlédnout live koncert, opět z německého Oberhausenu, tentokrát již ale z jejich dalšího turné 483 Tour. Koncert je doplněn dokumentem z backstage a rozhovory.

Tokio Hotel jsou široce oblíbení mezi náctiletými děvčaty po celé Evropě, z velké míry kvůli spornému sexappealu vedoucího zpěváka skupiny - Billa Kaulitze, který se důsledně stylizuje zvláštně - někteří tvrdí, že napodobuje zpěváka Briana Molka (Placebo). Někteří dokonce tvrdí, že je mánie okolo Tokio Hotel tak intenzivní, jako u Beatles. Existují spory ohledně Billova androgenního zjevu (dlouhý netradiční barvený střih vlasů, černé lesklé nehty, nekonvenční šatník), přestože mladý Kaulitz prohlásil, že je jednoduše umělec, který se vyjadřuje prostřednictvím své hudby stejně jako skrze svůj podivný výběr oblečení. Členové skupiny byli také kritizováni za svůj věk a nezkušenost.
Tokio Hotel za svou kariéru sklidili nespočet hudebních cen. Zatím největším úspěchem jejich kariéry bylo získání ocenění Best New Artist na MTV Video Music Awards 2008 v Los Angeles. Stali se tak prvními němečtími umělci vůbec, kterým se podařilo tuto cenu získat.
Tokio Hotel sklízí úspěch nejen v Evropě, ale i v Americe. V červenci 2008 skončilo velmi úspěšné evropské turné 1000 Hotels tour a poté kapela absolvovala americkou tour v rámci propagace svého alba Scream. Z celého uplynulého roku nás opět čeká DVD Caught on Camera, které vyjde 5.12.08 a uvidíme na něm rozhovory s kapelou, dosud nezveřejněné záběry z backstage, nahrávání nového alba, interviews a komentáře všech členů.
Do konce roku 2008 Tokio Hotel čeká nahrávání nové desky, která vyjde na jaře 2009 jak v německé, tak v anglické verzi.

Tokio Hotel. (27. 10. 2008). Wikipedie: Otevřená encyklopedie. Získáno 09:43, 29. 10. 2008 z http://cs.wikipedia.org/w/index.php?title=Tokio_Hotel&oldid=3216237.


Single Automatish vyjde 18. září. Následně 6. řijna vyjde dlouho očekávané album Humanoid. Album vyjde celosvětově v němčině, ve stejnou chvíli jako v angličtině.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

MILUJU TOKIO HOTEL♥

ANO

Komentáře

1 *_CraZy-PrInCeSs_ *_CraZy-PrInCeSs_ | Web | 28. září 2009 v 1:06 | Reagovat

ahojky

2 KaSchäLi KaSchäLi | Web | 28. září 2009 v 1:07 | Reagovat

Tohle je na mě dlouhý :D a stejně to znám nazpamět :D... JInak nemáš zájem o design? Jsem děsně vysazená na Th, ale nikomu se jaksi tyhle dessy nezamlouvaj, protože se tam objeví ksichty těch "buzíků" xD

3 Mishka Mishka | Web | 28. září 2009 v 9:45 | Reagovat

Jasně že ráda spřátelím, si tě už jdu dát do oblíbených...;-)

4 ada-SB ada-SB | E-mail | Web | 28. září 2009 v 14:28 | Reagovat

Čauky jasně že spřátelim!!=D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama